Керівник ДП «Західукргеологія» прокоментував ситуацію навколо Тинівського газового родовища

Дочірнє підприємство Національної акціонерної компанії «Надра України» «Західукргеологія» продовжує відстоювати свої права на вивчення та розробку Тинівського газового родовища. Таку інформацію надав керівник ДП «Західукргеологія» Дмитро Штикало.

Він зазначив, що спецдозвіл на користування надрами (від 14.05.2002 р. №1906) був подовжений спеціальним наказом Державної служби геології та надр України № 297 від 08 вересня 2016 р. Проте ТзОВ «Нафтогазрембуд-1» вчиняє дії щодо перешкоджання отримання вищевказаного спеціального дозволу. Зокрема, було подано до Окружного адміністративного суду м. Києва позовну заяву про скасування наказу Державної служби геології та надр України № 297.

У свою чергу, ДП «Західукргеологія» подало до Окружного адміністративного суду м. Києва позов про скасування протоколу Державної комісії України по запасах корисних копалин № 3233 від 04.09.2014 р. (Ухвала від 26.12.2016 р. по справі № 826/19964/16).

Станом на сьогоднішній день справа перебуває на розгляді в Окружному адміністративному суді м. Києва.

Дмитро Штикало також підкреслив, що родовище має перспективи для вивчення:

– Згідно Проекту розвідки горизонтів НД-2-НД-5 Тинівського газового родовища Львівської області передбачається буріння розвідувальної свердловини № 7-Тинів глибиною 580 м з метою оцінки перспектив газоносності сарматських відкладів. В процесі буріння перспективні горизонти і весь геологічний розріз будуть вивчатися промислово-геофізичними дослідженнями, випробуванням пластовипробувачами на бурильних трубах. При отриманні в свердловині промислового припливу газу планується її дослідно-промислова розробка.

 

Нагадаємо, отримання спеціального дозволу на користування надрами на Тинівському газовому родовищі стало справжнім наріжним камінням між ДП «Західукргеологія» та ТзОВ «Нафтогазрембуд-1». Роботи на родовищі були припинені 14 травня 2016 року, і допоки йдуть судові розгляди – вони не розпочнуться.

 

Довідка. Тинівське газове родовище розташоване в Дрогобицькому районі Львівської області. Воно було відкрите у 1994 році. Об`єктом розвідувального буріння на площі є відклади нижнього сармату.

Станом на 01.01.2016 року на Тинівському родовищі (свердловини 2,4-Тинів, 1-Волощанська) були залучені кошти держбюджету на виконання робіт загальною сумою 2 360 824 грн.

Роботи велися паралельно з приватною корпорацією «Укрнерудпром», яку пізніше придбало ТзОВ «Нафтогазрембуд-1». Тепер приватний інвестор намагається стати єдиним власником спецдозволу на користування надрами по Тинівському родовищу.