ДП “Укрнаукагеоцентр” відзначило видатний ювілей – 80 років

10 листопада ц.р. дочірне підприємство Національної акціонерної компанії «Надра України» “Укрнаукагеоцентр” відзначило видатну дату – 80 років. Зі святом колектив підприємства та його керівника привітав Голова правління Національної акціонерної компанії “Надра України” Ярослав Климович.                  Почесними гостями свята також стали: заступник голови правління Максим Геннадійович Максіменцев, директор департаменту геології та виробництва Володимир Миколайович Марухняк, директор департаменту правового забезпечення Наталя Вячеславівна Шилова, а також керівники інших дочірніх підприємств компанії «Надра України», представники підприємств та організацій геологічної галузі та керівництва області. У вітальному слові Голова правління Ярослав Климович наголосив на особливій важливості геологорозвідки для сучасної України – особливо у світлі досягнення енергонезалежності.

Звичайно, не обійшлося без вшанування керівника ДП “Укрнаукагеоцентр” Петра Сергійовича Голуба, який є незмінним керманичем вже 30 років. За цей час він пройшов шлях від робітника сейсморозвідувальної експедиції до керівника геологічного науково- виробничого центру.

На завершення привітального слова Ярослав Климович підкреслив, що гарантує всебічне сприяння найсміливішим починанням колективу підприємства, відстоювання його інтересів на усіх рівнях! Він побажав кожному співпрацівнику нових професійних досягнень, мирного неба, злагоди та добробуту у родинах, а підприємству “Укрнаукагеоцентр” – розвитку та процвітання! Голова правління вручив подарунки підприємству та нагороди кращим працівникам.

Зі сцени також виступили члени правління Національної акціонерної компанії “Надра України”, які привітали колектив та подякували всім працівникам за творчу наполегливу працю, яка забезпечила високий рівень науково-виробничих показників при виконанні геологорозвідувальних робіт підприємств як державної, так і приватної форм власності. Генеральний директор підприємства Петро Сергійович Голуб поділився планами на майбутнє та розповів цікаву та захоплюючу історію підприємства, також тепло привітали колектив колеги та партнери, які вручили цінні подарунки.

Завершив офіційну частину святковий концерт, організований силами співробітників ДП.

Історічна довідка підприємства. Шлях підприємства розпочався у 1935 році в свердловині №1 Роменської площі, яка бурилась на сіль, отримали ознаки нафти, а зі свердловини №2 у 1936 році підняли нафтонасичені керни. У 1936 році було створено Українське відділення нафторозвідувальної Всесоюзної контори геофізичної розвідки в м. Ромни, в складі якої була геологічна лабораторія, з якої і бере свій початок нинішнє підприємство. У 1937 році геологічна зйомка проводилась в Ісачках, Дмитрівці, Пирятині, Прилуках, Ромодані, Лубнах. В 1937 році геологічна лабораторія перетворена в науково-дослідну, а вже в 1938 році лабораторією було виконано 1014 аналізів. У 1938 році у свердловині №2-біс отримано майже 2 тони нафти, що призвело до створення у 1939 р. тресту «Роменська нафторозвідка». Після звільнення території України в 1944 році одразу розпочалося структурне буріння і геологічна зйомка, відновила роботу Центральна науково-дослідницька лабораторія. Масове структурне буріння розпочалося в 1950 році зі свердловини №1 Шебелинської структури, з глибини близько 1500 метрів отриманий промисловий приплив газу – відкрито одне з найбільших газових родовищ світу. В цьому ж році свердловиною №5 відкрито Радченківське родовище. Таким чином, з відкриттям Шебелинського та Радченківського родовищ відкрито один з самих перспективних нафтогазоносних регіонів Європи. З 1964 почалось переозброєння геологорозвідувальних робіт, почали надходити нові станки 3-Д, 5-Д, бурові труби, матеріали – і як результат, розпочалось освоєння великих глибин. Високий рівень тематичних, наукових, геологічних та бурових робіт спостерігався до 1991 року. З 1991 року в результаті недостатнього фінансування, втрати інтересу до галузі, геологорозвідувальні підприємства стали різко зменшувати обсяги робіт, втрачати ефективність. Наразі ДП веде розширення видів діяльності, розуміючи необхідність тримати високий фаховий та технічний рівень.

1             2                IMG_9346

4           5                           6

7           8                IMG_9316