40 мільярдів у Держбюджет: Тарас Кузьмич про проект на Аврамівському родовищі

Реалізація інвестиційного проекту на Аврамівському родовищі дасть змогу забезпечити додаткові надходження до державного бюджету у розмірі 40 млрд грн. Про це сказав Голова правління ПрАТ «НАК «Надра України» Тарас Кузьмич в ефірі телеканалу «Перший діловий».

 

«Ми знаходимося уже на фінальному етапі. Цей проект ми подали як інвестиційний на затвердження на державному рівні, тобто ми хочемо, аби він був затверджений Міжвідомчою комісією з питань державних інвестицій, та отримати відповідне державне фінансування. Адже ця ініціатива є дуже інвестиційно місткою та розтягнутою у часі. Водночас, реалізувавши її, ми б змогли переробити близько 10 млн тонн ільменітових руд, та забезпечити надходження до бюджету України у розмірі 40-50 мільярдів», — заявив Тарас Кузьмич.

 

За його словами, проектом визначені напрями використання інвестицій, починаючи від геологічного вивчення, оцінки та захисту запасів до будівництва гірничозбагачувального комбінату (ГЗК) та промислової розробки родовища. Очікується, що держава отримає збудований ГЗК, будуть створені нові робочі місця, а сам проект розрахований до 2075 року.

 

Також, у ході розмови, керівник Компанії нагадав журналістам, що на завершальній стадії перебуває отримання спецдозволу на геологічне вивчення золотоносних руд за кошти держбюджету у Закарпатській області, а дочірнє підприємство «Центрукргеологія»    (останніми роками не маючи жодного спецдозволу!) знаходиться на стадії отримання спеціального дозволу на геологічне вивчення Аврамівського залишкового родовища титанових руд.