«Надра України» веде переговори про співпрацю із іноземними інвесторами

Про це Голова правління Компанії повідомив під час інтерв’ю на Першому діловому телеканалі

 

НАК «Надра України» постійно веде переговори про співпрацю із іноземними інвесторами, адже залучення інвестицій та партнерство у рамках спільних проєктів — одне із пріоритетних завдань, — зазначив Голова правління Тарас Кузьмич. Водночас, він наголосив, що для Компанії немає жодної різниці, який це буде інвестор — іноземний чи український. «Ми ведемо переговори як із американськими інвесторами, так і з українськими, і якщо це буде український інвестор — навіть краще. Адже це означатиме, що українські гроші нікуди не виводяться, а вкладаються у розвиток геологічної галузі України, я повністю це підтримую», — каже Тарас Кузьмич.

Він додав, що одним із можливих механізмів співпраці є створення афілійованої компанії у партнерстві з інвестором, та придбання ділянки на прозорому акціоні Державиної служби геології та надр України. Водночас, «Надра України» працює над тим, аби підвищити свою інвестиційну привабливість для залучення такого партнерства. «Дві наші дочірні структури — «Чернігівнафтогазгеологія» та «Західукргеологія» вперше за декілька останніх років виведені на рівень самоокупності та  самофінансування, — повідомив Тарас Кузьмич. — Щоб не було маніпуляцій, зразу скажу — це означає, що ми поступово гасимо накопичені раніше цими підприємствами борги, нові борги не накопичуються і обидва ДП вийшли на самостійне фінансове забезпечення своєї діяльності. Ми боролися за їх досудову санацію, щоб уникнути банкрутства через сформовані в попередні роки податкові борги, і ми виграли цю боротьбу».

 

Також, вдалося погасити борги по зарплаті працівникам, заборгованість перед Пенсійним фондом України по ЄСВ, суттєво скоротили заборгованість накопичену у попередні роки по відшкодуванню пільгових пенсій. «Ми  перебороли негативну фінансову динаміку дочірніх підприємств та забезпечили стабільну роботу Компанії в цілому», — додав Тарас Кузьмич.