НАК «Надра України» інформує про оголошення аукціону з продажу Будинку книги

IMG-20201102-WA0000

Новий власник зобов’язаний сприяти збереженню приміщень під книгарню й аптеку та охороняти об’єкт культурної спадщини, якою є будівля

 Національна акціонерна компанія «Надра України» виставила на прозорий аукціон будівлю на вул. Міцкевича, 8 у Львові, відому як Будинок книги. Стартова ціна лоту — 445 000 000 грн. Споруда має 7 поверхів, її загальна площа становить 8273,8 м². Як повідомили у Компанії, переможець електронних торгів, який запропонує найкращу ціну, повинен буде виконати низку умов, пов’язаних із дотриманням норм чинного законодавства України в галузі охорони пам’яток культурної спадщини стосовно нерухомого майна, та сприяти збереженню приміщень під книгарню та аптеку, які історично знаходяться на першому поверсі будівлі.

Раніше ініціатором реалізації вказаного нерухомого майна виступило саме ДП «Західукргеологія», адміністративний апарат якого розміщений у цій будівлі, з метою отримання від продажу коштів для погашення існуючих боргів та уникнення банкрутства підприємства. Станом на 01.06.2020 заборгованість підприємства складала понад 90 млн грн, в т.ч. 5,5 млн грн до бюджету та 16,5 млн грн до Пенсійного Фонду України (http://nadraukrayny.com.ua/?p=2590).

Від продажу будівлі сума сплачених податків до бюджету, виходячи зі стартової ціни, становитиме понад 140 млн грн. Крім того, за остаточним розрахунком річного прибутку Компанії, враховуючи її прибутковість, будуть нараховані та сплачені в дохід держави дивіденди у визначеному законодавством розмірі.

Більшу частину коштів, яка залишається після сплати вказаних обов’язкових платежів, — понад 145 млн грн, — отримає ДП «Західукргеологія». Це дасть змогу підприємству, історія діяльності якого налічує понад 60 років, вперше за останнє десятиліття повністю погасити накопичені за ці роки борги, у тому числі  заборгованість до бюджету сумою 25 млн грн, та забезпечити фінансове оздоровлення підприємства.

НАК «Надра України» планує також провести переоснащення виробничого обладнання з метою підвищення конкурентоздатності ДП «Західукргеології» та збільшення його доходів від профільної діяльності.

Нагадаємо, нині Західукргеологія дотується материнською компанією за рахунок фінансової допомоги, обсяг якої  на сьогодні складає понад 60 млн грн. Водночас, адміністративна будівля, що знаходиться на пл. Міцкевича, 8, є приватною власністю НАК «Надра України». Єдиним шляхом збереження ДП «Західукргеологія» є реалізація нерухомості, вартість якої перевищує розмір кредиторської заборгованості та поточних витрат.

Продаж майна відбуватиметься на електронному аукціоні з використанням електронної торгової системи ProZorro, що забезпечить добросовісну конкуренцію між потенційними покупцями, прозорість та відкритість продажу, — повідомили у Компанії.

НАК «Надра України» отримала багато звернень та запитань щодо вказаної будівлі від представників комерційних структур, ЗМІ та громадян. Тепер всі вони зможуть ознайомитися з повною інформацією за посиланням (https://prozorro.sale/auction/UA-PS-2020-11-02-000047-1) та взяти участь в аукціоні.

 

IMG-20201102-WA0001

IMG-20201102-WA0002