Новий Кодекс про надра — вимога ринку

photo_41

Голова правління НАК «Надра України» прокоментував відновлення роботи з підготовки нового Кодексу

Новий Кодекс про надра України необхідно фіналізувати у стислий термін, аби галузь отримала чіткі правила роботи. Про це заявив голова правління НАК «Надра України» Тарас Кузьмич. Він наголосив, що поява найважливішого регуляторного документу галузі спростить взаємодію між державними органами та інвесторами, і дозволить більш ефективно залучати кошти у видобувний сектор.

«Робота над Кодексом поновлена, маємо надію, що пріоритети та ключові новели будуть погоджені усіма учасниками процесу вже протягом місяця, після чого очікуємо обговорення фінальної редакції документу, — каже Тарас Кузьмич. — Важливо врахувати усі коментарі гравців ринку, профільних асоціацій, аби Кодекс відповідав запитам надрокористувачів».

Зазначимо, днями відбулася онлайн-конференція щодо написання нового Кодексу України про надра. Процес роботи над проектом документу було поновлено за ініціативи Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів після кількамісячної перерви. Учасниками першого засідання стали представники Комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики на природокористування, Державна служба геології та надр України, Офіс ефективного регулювання, профільні асоціації, Європейська комісія.

photo_32