Молоді геологи готові працювати у команді досвідчених спеціалістів

IMG-20200702

Фахівці ДП «Укрнаукагеоцентр» оцінили знання майбутніх бакалаврів ПНТУ ім. Кондратюка

 Полтавщина є одним з найпотужніших регіонів нафтогазовидобувної галузі, де розташована значна кількість видобувних і сервісних компаній. А це, насамперед, люди – фахівці галузі. Спеціалістів вищої і середньої ланки в Полтаві готують Інститут нафти і газу ПНТУ ім. Кондратюка та геологорозвідувальний технікум.

«В ситуації, що зараз склалася на світовому ринку нафти і газу інвестиції у нафтогазовий сектор стають ще більш ризикованими, у тому числі і через низькі ціни та малий попит на вуглеводні, — прокоментував голова правління «НАК «Надра України» Тарас Кузьмич. — Видобувні підприємства не мають можливості повністю виконувати заплановані бурові програми та програми розвитку, що впливає на показники видобутку в державі. Це безперечно матиме відображення  на кількості робочих місць. Але найприоритетнішим стратегічним напрямком для нас є збереження та підготовка конкурентних спеціалістів, які за будь-яких обставин є запорукою успішності виробництва».

Генеральний директор ДП «Укрнаукагеоцентр» Сергій Левченко зазначив, що незважаючи на складний стан геологорозвідувальної і нафтогазовидобувної галузі, участь працівників «Укрнаукагеоцентр» у підготовці молодих кадрів та, по можливості, їх працевлаштування залишається пріоритетним напрямком діяльності в кадровій політиці підприємства.

«Кожного року ми приймаємо на роботу молодих фахівців. У дочірньому підприємстві ПрАТ «НАК «Надра України» «Укрнаукагеоцентр» для них проводять заняття у Школі молодого геолога, роботу якої ми відновимо після закінчення карантину. На заняттях читають лекції досвідчені фахівці підприємства, а також запрошені спеціалісти, проходять професійні дискусії та практичні семінари із освоєння нових вітчизняних та зарубіжних технологій — розповів генеральний директор ДП «Укрнаукагеоцентр».

У Полтавському національному технічному університеті ім. Кондратюка в навчально-науковому інституті нафти і газу впродовж минулого тижня пройшов захист кваліфікаційних робіт на ступінь бакалавра за спеціальностями «Нафтогазова інженерія та технології» та «Геологія нафти і газу».

Як вже традиційно склалось, фахівці ДП «Укрнаукагеоцентр» тісно співпрацюють з інститутом нафти і газу, ведуть викладацьку діяльність, беруть активну участь у науково-практичних конференціях, є кураторами практики студентів на своєму підприємстві. От і цього разу головою державної екзаменаційної комісії був призначений Олег Голуб – заступник генерального директора, головний інженер ДП «Укрнаукагеоцентр», у комісії також брали участь спеціалісти, керівники підприємства. Загалом було захищено 46 робіт. Захист транслювався в онлайн режимі. Як було відзначено головою комісії та її членами, найуспішніше і на високому рівні був проведений захист робіт тими студентами, які проходили реальну виробничу практику, в тому числі і в «Укрнаукагеоцентр».

Протягом останніх років саме випускники інституту нафти і газу ПТНУ ім. Кондратюка складають більшість фахівців, що поповнюють трудовий колектив підприємств НАК «Надра України». «Підготовка молодих кадрів — важливий фундамент для розвитку галузі, ми вітаємо випускників у наших рядах і закликаємо спільно відновлювати потужний науковий потенціал української геології», — зазначив Тарас Кузьмич. 

 

IMG-20200702-WA0001