Тарас Кузьмич взяв участь у засіданні Колегії Держгеонадр

2020-06-11

Голова правління НАК «Надра України» долучився до обговорення нової Загальнодержавної програми розвитку мінерально-сировинної бази.

Голова Правління НАК «Надра України» взяв участь у засіданні Колегії Державної служби геології та надр України, де висловився за необхідність актуалізації Загальнодержавної програми розвитку мінерально-сировинної бази до 2030 року з урахуванням аналізу виконання попередньої редакції програми. Він зазначив, що з метою збереження фахівців та покращення фінансових показників геологорозвідувальних підприємств необхідно оптимізувати їх діяльність, у тому числі шляхом реорганізації та приватизації непрофільного майна, яке не задіяне у виробничих процесах та на утримання якого наразі витрачають значні кошти із державного бюджету.

«Нарощення мінерально-сировинної бази та покращення показників ефективності підприємств неможливе без прийняття складних управлінських рішень, які вимагають чітко визначати пріоритети, — наголосив Тарас Кузьмич. — Є спільне бачення, що оновлена редакція Загальнодержавної програми розвитку МСБ акумулює основні зусилля та фінансові надходження по двох напрямках — стратегічні та критичні корисні копалини. Такий підхід перевірений досвідом наших європейських та американських колег і довів свою ефективність».

 

Як зазначалося під час дискусії, заплановані обсяги геологорозвідувальних робіт не були виконані значною мірою через недостатнє фінансування геологічних підприємств, а сама програма була виконана лише на 20%. Саме тому наразі є пропозиція не розпорошувати фінансування, а сконцентруватись на головних напрямах розвитку. Водночас, як запевнив голова Державної служби геології та надр Роман Опімах, актуалізована Програма розвитку мінерально-сировинної бази передбачатиме постійні відрахування 1% від ренти за користування надрами до спеціального фонду, з якого фінансуватимуться геологорозвідувальні підприємства, — принаймні таку ініціативу Держгеонадра передали на погодження профільного Міністерства.