Україні, при нинішньому темпі видобутку, вуглеводнів вистачить на 33 роки

на анос

Про це сказав генеральний директор ДП «Укрнаукагеоцентр» Петро Голуб на розширеній робочій нараді з питань розвитку Полтавської області, яка відбулася у рамках робочого візиту прем’єр-міністра Олексія Гончарука та голови Держгеонадра Романа Опімаха. Нарада відбулася за головуванням очільника Уряду та за участі голови Держгеонадра, голови облдержадміністрації Олега Синєгубова, голови обласної ради Олександра Біленького, представників нафтогазових підприємств та місцевих громад.
Під час зустрічі, представники територіальних громад, зокрема порушили питання перспективи видобутку вуглеводнів на Полтавщині.

фото 2
— За завданням голови Держгеонадра Романа Опімаха, спеціалісти геологічного підприємства ДП «Укрнаукагеоцентр», на основі аналізу геолого-геофізичних матеріалів та фактичного видобутку, провели оцінку вуглеводневого потенціалу України. При сьогоднішньому темпі видобутку, вуглеводнів вистачить на 33 роки, а у Полтавській області — на 49 років, — заспокоїв присутніх Петро Голуб.
Роман Опімах уточнив, що на цих цифрах перспектива не закінчується. Ще є значні резерви, пов’язані з освоєнням нерозвіданого ресурсного потенціалу великих глибин, карбонатних відкладів, приштокових зон та нетрадиційних покладів: газу ущільнених колекторів, газу сланцевих товщ, газу центрально-басейнового типу, газу вугільних родовищ.