У Держгеонадрах готують на аукціони нові нафтогазоносні ділянки

І в цьому Геологічній службі активно допомагають геологи НАК «Надра України» та ДП «Укрнаукагеоцентр». Так, 25 листопада у Державній службі геології та надр України відбулася нарада за участю усіх державних геологорозвідувальних компаній, на якій обговорили потенційно привабливі нафтогазові об’єкти.

Найближчим часом у планах — підготувати та виставити на аукціон нові нафтогазоносні ділянки у східній та західній частинах України. Такі попередні результати наради.

— Наше підприємство проаналізувало матеріали геофізичних досліджень, отримані за більш ніж 80 років розвідувальних робіт, — каже генеральний директор ДП «Укрнаукагеоцентр» Петро Голуб. — У результаті такої роботи ми запропонували розглянути до номінації на аукціон кілька ділянок Східного регіону, зосереджених у Дніпровсько-Донецькій западині.

Водночас, спеціалісти та науковці зауважують на необхідності дорозвідки діючих родовищ, вивчення ресурсів і розробки глибинних покладів.

— Враховуючи розвіданість і заліцензованість території України, ми звернули увагу колег на важливість проведення активних робіт на територіях, де розміщені ресурси категорій C3, D1, та D2, — зазначив Петро Голуб.

За словами голови Держгеонадр Романа Опімаха, розробка покладів нафти і газу, що залягають на високих глибинах, — 6-7 км, — потребує значних інвестицій і є довготривалим процесом, але саме там зосереджені запаси газу, стратегічно важливі для енергетичної безпеки держави.

— Основні зусилля необхідно зосередити на розробці важковидобувних родовищ. Відповідно до результатів досліджень, проведених нашими науковцями, завдяки глибоким покладам можна суттєво збільшити державні запаси нафти і газу, – сказав Роман Опімах.