З доповіддю про екологічну безпеку на свердловинах виступив представник ДП «Укрнаукагеоцентр» на ІV Київській конференції Ньюфолк НКЦ

mainfoto

5 листопада у Києві відбулася IV Київська конференція з сучасних методів буріння і збільшення видобутку нафти і газу «БУРІННЯ. ІНТЕНСИФІКАЦІЯ. ЕКОЛОГІЯ ТА ОХОРОНА ПРАЦІ» в рамках ІV міжнародної спеціалізованої виставки «НАФТОГАЗЕКСПО-2019».

Учасниками конференції стали представники влади, бізнесу, державних геологічних та видобувних підприємств, приватних сервісних компаній, зокрема депутат ВРУ та член Комітету з питань енергетики та житлово-комунальних послуг Анна Скороход, виконавчий директор Асоціації газовидобувних компаній Роман Опімах, перший заступник Голови Правління АТ «Укгазвидобування» Олександр Романюк, директор з розвідки та перспективного розвитку ДТЕК Нафтогаз Іван Гафич.

Дочірнє підприємство ПрАТ «НАК» Надра України» «Укрнаукагеоцентр» на конференції представив директор департаменту екології, гідрогеології, вивчення та прогнозу термобаричних умов Микола Скирда із доповіддю «Попередження на ранніх стадіях можливих забруднень навколишнього природного середовища на об’єктах нафтогазовидобувного комплексу та особливості вирішення дискусійних питань шляхом проведення роз’яснювальних робіт з громадськістю».

З огляду на важливість цього питання, Голова правління ПрАТ «НАК «Надра України» Ярослав Климович постійно акцентує увагу підприємств Компанії на постановку та вирішення екологічних завдань на власних ліцензійних ділянках та на ділянках надрокористувачів, з якими відбувається співпраця. Для цього на базі ДП «Укрнаукагеоцентр» створена екологічна служба по проведенню комплексного екологічного моніторингу для оцінки початкового (фонового) та поточного (фактичного) стану об’єктів нафтогазовидобувного комплексу на всіх етапах проведення геологорозвідувальних і видобувних робіт. Початкові заміри необхідні, щоб в подальшому мати базу для зіставлення ступеня забруднення.

— За період проведення екологічного моніторингу довкілля фахівці ДП «Укрнаукагеоцентр» виявляли і значні випадки забруднення бурових ділянок, пунктів збору і підготовки продукції та інших об’єктів видобутку нафтогазового комплексу, але в оперативному порядку ми інформували відповідні служби надрокористувача, розробляли рекомендації та завчасно попереджали забруднення довколишньої території. Також бувають випадки, коли громадськість необґрунтовано звинувачує надрокористувачів у забрудненні території внаслідок діяльності нафтогазовидобувних підприємств. Тому спеціалісти ДП «Укрнаукагеоцентр» проводять роз’яснювальну роботу серед місцевого населення в рамках громадських слухань, — розповів директор департаменту екології, гідрогеології, вивчення та прогнозу термобаричних умов ДП «Укрнаукагеоцентр» Микола Скирда.

На конференції, крім питань екології, були представлені доповіді на геологічну тематику, а також щодо буріння, сервісу, законодавчих питань та охорони праці співробітників нафтогазовидобувних підприємств. Микола Скирда звернув увагу присутніх на значні об’єми геологорозвідувальних робіт, які виконує ПрАТ «НАК «Надра України» і зазначив, що ДП «Укрнаукагеоцентр» співпрацює з понад 70 підприємствами нафтогазової галузі України, чим вносить свій вклад у видобуток вуглеводнів.

Підсумовуючи, доповідач зауважив, що основою безпечності розробки надр є проведення комплексного екологічного моніторингу для попередження забруднення довкілля.