«Надра України» та ДП «Укрнаукагеоцентр» взяли активну участь у міжнародній конференції «Нафтогазова енергетика 2019»

golovne

З 27 по 31 травня 2019 року на базі Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу відбулася Міжнародна науково-технічна конференція «Нафтогазова енергетика 2019». Учасники конференції: представники профільних міністерств та відомств країни, провідні вітчизняні та іноземні нафтогазовидобувні і сервісні компанії, заклади вищої освіти, науковці, експерти.

У конференції взяли участь Голова правління НАК «Надра України» Ярослав Климович, заступник директора департаменту з геології та виробництва Віктор Бугай та заступник Генерального директора, головний інженер ДП «Укрнаукагеоцентр» НАК «Надра України» Олег Голуб.

Олег Голуб презентував доповідь «Роль НАК «Надра України», ДП «Укрнаукагеоцентр» у підвищенні видобутку нафти і газу в Україні».

Ідея доповіді присвячена основним напрямкам діяльності ДП «Укрнаукагеоцентр»: геолого-економічна оцінка родовищ вуглеводнів із захистом в ДКЗ України та оцінка запасів вуглеводнів за міжнародною системою SPE-PRMS; 3D-моделювання геологічної будови та системи розробки покладів та родовищ вуглеводнів з використанням програмного комплексу Petrel; геологічний супровід пошуково-розвідувального буріння та дослідно-промислова розробка покладів нафти і газу, зокрема, на шельфі Чорного та Азовського морів; газогідродинамічні, газоконденсатні  дослідження свердловин та лабораторне вивчення пластових вуглеводневих систем тощо.

Для керівництва НАК «Надра України» важливе питання наукової діяльності. Вивчається передовий закордонний досвід з пошуків та розвідки покладів вуглеводнів, зокрема, нетрадиційних: насамперед газ сланцевих товщ та газ ущільнених колекторів. Розробка таких покладів неможлива без застосування гідророзриву пласта. У спеціально обладнаній геомеханічній лабораторії ДП «Укрнаукагеоцентр» фахівці проводять дослідження керну. За їх результатами вдається визначити основні параметри (модуль Юнга, коефіцієнт Пуассона, оцінка крихкості порід та ін.), які необхідні для проектування та успішного проведення гідравлічного розриву пласта.

Заступник Генерального директора ДП «Укрнаукагеоцентр» також окремо зупинився на обсягах робіт, які підприємство виконало на замовлення державних та приватних нафтогазовидобувних та сервісних компаній у 2018 році. Виконання вищезазначеного комплексу робіт і є вкладом НАК «Надра Ураїни», ДП «Укрнаукагеоцентр» у збільшення видобутку нафти і газу в Україні та наближення нашої країни до енергонезалежності.

foto_1

foto_2