ДП «Укрнаукагеоцентр» взяло участь у роботі Міжнародної конференції GeoDrilling III «Буріння і розкриття пластів – 2019»

За організації ТОВ «Геосинтез Інженірінг», ВЦ«ТіС» та підтримки ДТЕК Нафтогаз і групи компаній Smart Energy 18 квітня 2019 року відбулася Міжнародна конференція GeoDrilling III «Буріння і розкриття пластів – 2019». У заході взяли участь понад 100 представників різних міжнародних, приватних та державних компаній Білорусі, Болгарії, Польщі, Сінгапуру, США та України, серед яких дочірнім підприємством «Укрнаукагеоцентр» була представлена і  НАК «Надра України».

Зокрема участь у конференції взяли: перший заступник Генерального директора, головний геолог Валерій Солодкий, заступник Генерального директора, головний інженер Олег Голуб та начальник відділу по вивченню вуглеводневих систем та складання проектів розробки Ігор Щербина.

Олег Голуб виступив з доповіддю «Основні результати комплексних досліджень керну по вивченню процесів кольматації, підбору оптимальних рідин буріння та інтенсифікації, спрямованих на збільшення видобутку нафти і газу». Увагу саме цьому напряму в ДП «Укрнаукагеоцентр» приділяють тому, що наша держава відчуває нові економічні та технологічні виклики, які водночас відкривають нові можливості для пошуку та впровадження інноваційних методів і розробок у галузі видобутку вуглеводнів, виробництва, трансформації, постачання і споживання енергії.

Основна ідея доповіді присвячена проблемі дослідження впливу бурових, промивальних рідин та розчинів інтенсифікації на фільтраційні параметри пласта. Для вирішення проблемних питань на базі ДП «Укрнаукагеоцентр» проводяться комплексні дослідження керну та впливу бурових розчинів на колекторські властивості на установці по дослідженню проникності керну в пластових умовах. Всі ці дослідження виконуються безпосередньо в лабораторії підприємства, що на сьогодні оснащена на рівні кращих закордонних лабораторій найсучаснішим обладнанням: піролізатор ROCK-EVAL 6 CLASSIC S3, електронний скануючий мікроскоп JEOL JCM-6000, рентгено-дифракційна установка X’Pert3 Powder, автоматичний апарат для вимірювання проникності та пористості в атмосферних та пластових умовах CSM-300, гелієвий порозиметр UltraPore-300, апарат SMP-200 для вимірювання проникності у зразках сланцевих та щільних порід.

Під час доповіді заступник Генерального директора, головний інженер підприємства Олег Голуб розповів про досвід виконання досліджень впливу бурових та промивальних рідин, а також, розчинів інтенсифікації, на колекторські властивості зразків керну для провідних державних та приватних компаній. Серед них найбільші: АТ «Укргазвидобування», ПрАТ «Нафтогазвидобування», ТОВ «Везерфорд Україна», ТОВ «ЕСКО-ПІВНІЧ», ТОВ «Системойлінженерінг». Це дало можливість наростити видобуток на об’єктах, де були проведені ці роботи.

На завершення доповідач зазначив, що комплекс досліджень, на фоні їх незначної вартості, сприяє досягненню планового виробничого та економічного ефекту від буріння нових свердловин, як на нових ділянках так і вже на добре вивчених родовищах, що перебувають в промисловій розробці.