Спростування недостовірної інформації, поширеної у деяких ЗМІ щодо відчуження частки НАК «Надра України» у статутному капіталі ТОВ «Іст Юроуп Петролеум»

Національна акціонерна компанія «Надра України» надзвичайно занепокоєна проявами маніпуляції громадською думкою та поширенням неправдивої інформації у ряді Інтернет-видань щодо відчуження частки НАК «Надра України», що складає 33%, в статутному капіталі ТОВ «Іст Юроуп Петролеум».

Щоб розвіяти всі домисли та розставити всі крапки над «і», Національна акціонерна компанія «Надра України» повідомляє наступне.

З 2007 року НАК «Надра України» була Учасником ТОВ «Голден Деррік», яке згодом було перейменовано у ТОВ «ІСТ ЮРОУП ПЕТРОЛЕУМ». Частка Компанії у Статутному капіталі Товариства складала 33%. Іншим Учасником Товариства була Компанія «ХАРТЛОГ ЛІМІТЕД» з часткою — 67%. Таке співвідношення активів не давало реальної можливості для Компанії впливати на господарську діяльність Товариства та позбавляло її будь-яких «важелів впливу» на прийняття управлінських рішень. За підсумками комерційної діяльності Товариства, Компанія не отримала жодних дивідендів.

До того ж до Компанії зверталося ТОВ «ІСТ ЮРОУП ПЕТРОЛЕУМ», яке повідомляло про необхідність інвестування мільярдних вкладень в господарську діяльність Товариства. Компанія на сьогодні не володіє такими коштами, адже геологічна галузь практично не фінансується державою, і НАК «Надра України» враховувала, що в перспективі, за відсутності наших інвестицій, може втратити будь-які активи, які були там наявні. При цьому, в Товариства існує велика кредиторська заборгованість, відкрито більше 50 виконавчих проваджень.

Крім цього, Державна аудиторська служба, під час дослідження діяльності Компанії протягом 2015-2018 рр., звернула увагу, що участь Компанії у Товаристві є фактично неперспективним.

Отже, Національна акціонерна компанія прийняла рішення щодо виходу з ТОВ «ІСТ ЮРОУП ПЕТРОЛЕУМ», шляхом продажу своєї частки, відповідно до чинного законодавства.