Олег Голуб: «За оцінками наших спеціалістів об’єм ресурсів сланцевого газу в Україні складає понад 9,4 трлн. м3»

21_09_218_одеська_конференція

Такі цифри озвучив заступник генерального директора, головний інженер ДП «Укрнаукагеоцентр» Олег Голуб під час міжнародної конференції Odesa Offshore Conference 2018.
У своїй доповіді Олег Голуб зауважив, що практика вивчення керну, аналіз матеріалів ГРР та світовий досвід доводять, що одним із резервів, а можливо стратегічним курсом на поповнення ресурсної бази держави, – є нетрадиційні поклади: газ сланцевих товщ, газ ущільнених колекторів та інші. Цим шляхом пішли розвинуті держави, зокрема, США та Канада. У США вже сьогодні 30% газу видобувається з сланцевих покладів, а це — 250 млрд. м3.
За оцінками спеціалістів ДП «Укрнаукагеоцентр» об’єм ресурсів сланцевого газу в Україні складає понад 9,4 трлн. м3, а прогнозні ресурси газу ущільнених колекторів — лише по досліджених підприємством 58 родовищах — 8,5 трлн. м3 газу. Крім того, перспективним ресурсом наповнення мінерально-сировинної бази держави має стати активна розробка шельфу Чорного та Азовського морів.

Довідково.
Дочірнє підприємство «Укрнаукагеоцентр» НАК «Надра України» володіє однією з найпотужніших та найсучасніших в країні лабораторій, що дозволяє виконувати дослідження кернового матеріалу та пластових флюїдів, а також обробку, інтерпретацію та аналіз сейсмічних і геолого-геофізичних матеріалів, побудову геологічних моделей родовищ, тощо. Для цього лабораторії підприємства оснащені скануючим електронним мікроскопом JEOL-6000, рентгено-дифракційною системою X’Pert3 Powder, піролізатором ROCK-EVAL 6 CLASSIC S3, автоматичною системою для вимірювання пористості і проникності керну СМS-300.