НАК «Надра України» та ДП «Укрнаукагеоцентр» взяли участь у Геофорумі-2018

IMG_7607

Минулого тижня завершив свою роботу V Міжнародний геологічний форум. За дорученням голови правління НАК «Надра України» з доповіддю «Сучасний стан геологорозвідувальних робіт на нафту і газ на території України» виступив генеральний директор ДП «Укрнаукагеоцентр» Петро Голуб.
У доповіді він навів концепцію розвитку геологорозвідувальної галузі та наголосив на критичній необхідності відкриття нових родовищ та площ вуглеводнів. Єдиним реальним шляхом відкриття нових родовищ, на думку автора, є організація роботи державних геологічних підприємств НАК «Надра України», «Укргеофізика» та УкрДГРІ, які разом до 1995 року розвідали та відкрили майже всі родовища, на яких зараз працюють видобувні підприємства як державної, так і приватної форм власності. Найближчою стратегічною ціллю повинно стати широкомасштабне проведення пошукових робіт на територіях, де знаходяться ресурси в об’ємі 5,6 трлн. м3 газу, шляхом виконання науково-аналітичних, геофізичних, пошукових робіт на перспективних територіях. Це дасть змогу наростити сировинну базу держави та забезпечити вихід видобувних підприємств на нові потужності, що неодмінно призведе до здобуття енергетичної незалежності.
З доповіддю на тему «Дослідження впливу бурових розчинів та промивальних рідин (емульсій на вуглеводневій основі) на колекторські властивості керну в процесі проведення буріння та капітального ремонту свердловин» виступив головний інженер ДП «Укрнаукагеоцентр» Олег Голуб. Основну увагу він приділив дослідницьким роботам та лабораторній базі підприємства, завдяки якій стали можливими інноваційні дослідження процесів кольматації та декольматації продуктивної зони пласта при проведенні капітальних ремонтів свердловин з посадженими пластовими тисками. Учасникам форуму він представив конструкцію установки із дослідження проникності керну, її технічні можливості (Рmax=100 МПа, Тmax=200°С), основні результати із дослідженню впливу бурових і промивальних розчинів на зразки керну, та результати тестів із відновлення проникності.
Крім того, в рамках заходу, ДП «Укрнаукагеоцентр» було представлено стендову доповідь «Фактори які впливають на достовірність геолого-економічної оцінки родовищ будь-якої складності, та впровадження різного роду заходів, щодо мінімізації їх впливу» (Петро Голуб,
Валерій Солодкий, Андрій Довганич). Авторами наголошено на необхідності широкого впровадження сучасних 3D сейсмічних досліджень та на дотриманні всіх вимог нормативних документів при дослідженні свердловин та вуглеводневої продукції.