Моніторинг стану навколишнього природного середовища в нафтогазовій галузі — один із ключових напрямів діяльності ДП «Укрнаукагеоцентр»

22-24 травня 2018 року у Києві пройшов Міжнародний екологічний форум «Довкілля для України». Форум організований з метою обговорення імплементації в Україні процесу Довкілля для Європи та втілення положень угоди про асоціацію України та ЄС.

У заході взяли участь представники Міністерства екології та природних ресурсів України, Державної екологічної академії, депутати Європарламенту, фахівці ЄЕК ООН та багато інших, як українських, так і закордонних компанії.

Національна акціонерна компанія «Надра України» була представлена ДП «Укрнаукагеоцентр». З доповіддю «Моніторинг стану навколишнього природного середовища в нафтогазовій галузі» виступив директор департаменту екології, гідрогеології, вивчення та прогнозування термобаричних умов ДП «Укрнаукагеоцентр» Микола Скирда.

У своїй доповіді він висвітлив один із напрямів діяльності підприємства ДП «Укрнаукагеоцентр» — моніторинг стану навколишнього природного середовища. Мова іде про геоекологічний моніторинг стану навколишнього природного середовища площ і родовищ території України, де проводяться геологорозвідувальні та видобувні роботи. Микола Скирда розкрив і показав специфіку роботи ДП «Укрнаукагеоцентр», а також підкреслив важливе значення для екологічно-безпечної життєдіяльності людини на ділянках нафтогазовидобувного регіону геоекологічного моніторингу навколишнього природного середовища.

— Підприємство в екологічній сфері є одним із провідних. Ось уже більше 15 років ми успішно проводимо геоекологічний моніторинг стану навколишнього природного середовища території, як із державними, так і з приватними нафтогазовидобувними компаніями: ДТЕК, ПрАТ «Нафтогазвидобування», группою компаній «Гео Альянс», ЗАТ «ВК «Укрнафтобуріння», Регал Петролеум Корпорейшн Лімітед, НАК «Нафтогаз України», ПАТ «Укргазвидобування», — розповів директор департаменту екології, гідрогеології, вивчення та прогнозування термобаричних умов ДП «Укрнаукагеоцентр».