У НАК «Надра України» оцінили перспективи пошуків нафти і газу в Західному нафтогазоносному регіоні

на анонс

17-18 травня 2018 року у Львові відбулась міжнародна конференція «Carpathian Oil&Gas Conference 2018».

Конференція була організована для обговорення сучасних тенденції геологорозвідувальних та видобувних робіт на нафту і газ, ознайомлення потенційних закордонних партнерів з інвестиційним кліматом та новими законодавчими ініціативами в сфері надрокористування України.

У заходах взяли участь т.в.о. голови Держгеонадра України Олег Кирилюк, голова правління ПАТ «Укрнафта» Марк Роллінс, заступник директора ЄБРР в Україні Марина Петров, керівництво Львівської ОДА , представники «ДТЕК Нафтогаз», ПАТ «Укргазвидобування» та багато інших українських і закордонних компаній.

НАК «Надра України» з доповіддю «Виробничі потужності підприємств НАК «Надра України». Перспективи освоєння нафтогазоносних ділянок надр Західного регіону України» представляв головний геолог департаменту дослідження кернового матеріалу, стратифікації та кореляції ДП «Укрнаукагеоцентр» Сергій Панченко.

Він у своїй доповіді презентував виробничі потужності геологічних підприємств  ДП «Укрнаукагеоцентр» та ДП «Західукргеологія», які на сьогодні мають необхідне матеріально-технічне забезпечення, кадровий потенціал, геолого-геофізичні матеріали по площах та родовищах і є основними підприємствами в сфері прогнозування, пошуків, розвідки та освоєння покладів традиційних і нетрадиційних вуглеводнів.

Також Сергій Панченко розповів про запаси Олеської площі, перспективні ресурси якої становлять: традиційного газу — 27 млрд.м3, газу сланцевих товщ – 1,6 трлн.м3 та газу ущільнених колекторів – 1,4 трлн.м3. І на прикладі цієї площі та ліцензійних ділянках НАК «Надра України» представив основний алгоритм підготовки ділянок надр від геологічного вивчення до їх промислового освоєння.

Як основу для планування геологорозвідувальних робіт на площах та родовищах при проведенні буріння за власні кошти, а особливо в разі залучення інвесторів, прийнято бізнес–плани, що є своєрідним техніко-економічним обґрунтуванням проведення робіт на площах. Розрахунки, наведені в бізнес-планах, а також величини запасів та ресурсів, кількості та глибин проектних свердловин, свідчать про економічну доцільність освоєння нафтогазоносних надр Західного регіону з метою нарощування видобутку власного газу в Україні та отримання позитивного економічного ефекту інвесторами.