Максим Максіменцев на «Українському енергетичному форумі» Адама Сміта: «Україні необхідно стабілізувати падіння приросту запасів вуглеводнів і вийти на їх нарощування»

Фото_1

Заступник Голови правління Національної акціонерної компанії «Надра України» Максим Максіменцев взяв участь у Дев’ятому щорічному “Українському енергетичному форумі” Адама Сміта, який проходить з 27 лютого по 01 березня 2018 року в Києві. У роботі заходу беруть участь більше 250-ти лідерів енергетики з понад 20-ти країн світу.
Зі своєю доповіддю «Запаси вуглеводнів в Україні: приріст чи виснаження?» Максим Максіменцев виступив на шостій сесії форуму, де модератором був пан Ларрі Коннор, Член правління, RyderScott. До речі, компанія RyderScott — це консалтингова компанія з нафтової промисловості, що розташована в Х’юстоні, Калгарі та Денвері, яка займається оцінкою запасів вуглеводнів та оцінює властивості нафти та газу. А у травні минулого року делегація НАК «Надра України», яку очолював якраз Максим Максіменцев, взяла участь у Семінарі з геологічного моделювання, прогнозування видобутку та підрахунку запасів Канадської філії Компанії Ryder Scott. Цікавою видалася доповідь пана Ларрі Коннора «Сланцевий газ в Україні. Наскільки великий цей скарб?», у якій він позитивно оцінює перспективи України (передусім це Дніпровсько-Донецька западина та Західноукраїнський регіон) щодо видобутку нетрадиційних вуглеводнів.
А Максим Максіменцев у своїй доповіді наголосив на невиконанні Закону України «Про затвердження Загальнодержавної програми розвитку мінерально-сировинної бази України на період до 2030 року», зокрема фінансування програми. Заступник Голови правління Національної акціонерної компанії «Надра України» зауважив, що недостатнє фінансування призводить до об’єктивного суттєвого скорочення запасів розвіданих вуглеводнів, а це у свою чергу ставить під загрозу виконання програми Кабміну «20/20». Тому державі, на думку Максима Максіменцева, варто звернути особливу увагу на «Програму розвитку МСБ до 2030 року» і забезпечити її фінансування у повному обсязі. Це дасть змогу стабілізувати падіння приросту запасів вуглеводнів і вийти на їх нарощування, інакше протягом 30-ти років, за теперішніми темпами видобутку газу, нафти та конденсату, запаси вуглеводневої сировини можуть бути виснажені повністю.

Відкриття Дев'ятого щорічного «Українського енергетичного форуму» Адама Сміта

Відкриття Дев’ятого щорічного «Українського енергетичного форуму» Адама Сміта