Інформація про мінеральні ресурси України відтепер у вільному доступі

Національна акціонерна компанія «Надра України» взяла участь у презентації інтернет-ресурсу, де кожен може отримати доступ до ублічної карти мінеральних ресурсів України. Портал містить інформацію про 20 тисяч родовищ та 117 видів корисних копалин які виявлено в надрах нашої країни.

Такий масив інформації, який накопичувався вітчизняними геологами кілька десятиліть, відкривається вперше та знаходиться у вільному доступі на сайті: http://minerals-ua.info/.

Реалізація даного проекту стала можливою завдяки співпраці ДНВП «Геоінформ України», яке входить в  сферу управління Держгеонадр, та Геологічної служби Норвегії в рамках проекту EIMIDA – Європейська інтеграція даних про мінеральні ресурси.

— Я хочу скористатись цією можливістю та привітати Уряд України та Державну службу геології та надр України з відкриттям цього веб-ресурсу. Це явний і помітний сигнал для урядів та приватного сектору, як в Україні, так і за її межами, що інформація про мінеральні ресурси доступна для всіх, — наголосив під час презентації порталу Посол Норвегії в Україні пан Уле Тер’єр Хорпестад.

— Фактично, створення сайту «Мінеральні ресурси України» наблизило нашу країну до цивілізованих держав в геологічному напрямку, — підкреслив тимчасово виконуючого обов’язки Голови Державної служби геології та надр України Олег Кирилюк.

Інформаційне наповнення ресурсу здійснюється безпосередньо із баз даних Державного кадастру родовищ та проявів корисних копалин, Державного водного кадастру (підземні води), Державного балансу запасів корисних копалин, спеціальних дозволів на користування надрами, електронного каталогу фондів геологічних матеріалів.

— Такий крок дозволяє державі збільшити повноту, доступність і оперативність надання в користування геологічної інформації. Це забезпечить максимальне задоволення потреб виробництва, вироблення і прийняття управлінських рішень на рівні держави і бізнесу, — зазначає Голова правління Національної акціонерної компанії «Надра України» Ярослав Климович.

фото_1

Тимчасово виконуючий обов’язки Голови Державної служби геології та надр України Олег Кирилюк та Посол Норвегії в Україні пан Уле Тер’єр Хорпестад

фото_2

Презентація сайту, де кожен може отримати доступ до публічної карти мінеральних ресурсів України