З доповіддю на науково-практичному семінарі 20-ї Міжнародної виставки «Нафта і газ 2017» виступив головний інженер ДП «Укрнаукагеоцентр» НАК «Надра України»

main_foto

Вчора завершила свою роботу 20-та Міжнародна виставка «Нафта і газ 2017». В рамках виставки відбувся науково-практичний семінар «Сучасні підходи та технології видобування і підвищення продуктивності свердловин, енергозбереження, енергоефективності нафтогазових процесів та альтернативних енергетичних ресурсів на об’єктах нафтогазової інфраструктури». На семінар із доповіддю був запрошений Олег Голуб, головний інженер дочірнього підприємства Національної акціонерної компанії «Надра України» «Укрнаукагеоцентр».
Доповідь була присвячена питанням збільшення видобутку нафти і газу в рамках реалізації багатовекторної стратегії, яку проводить НАК «Надра України» та основним досягненням підприємств з технічного напрямку, зокрема, зауважено на важливості газогідродинамічних досліджень свердловин, лабораторних досліджень вуглеводнів в пластових умовах, сучасних досліджень керну. Слухачами доповіді були спеціалісти ПАТ «Укргазвидобування», ДП «Науканафтогаз», ПАТ «Укртранснафта» та фахівці інших провідних нафтогазових державних та іноземних компаній, а також науковці Полтавського національного технічного університету та Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу.
В доповіді було сказано про значний науковий потенціал підприємства та широкі можливості проведення дослідницьких робіт на сучасному лабораторному обладнанні кращих світових фірм. Зокрема, Олег Голуб ознайомив присутніх з технологічною схемою установки, яка дозволяє виконувати заміри фазової проникності в пластових (тиск обжиму до 100 МПа та температури до 200ºС) умовах. Доповідач також розказав про дослідження механічних властивостей керну в геомеханічній лабораторії ДП «Укрнаукагеоцентр», яка має широке практичне застосування: проектування процесу гідравлічного розриву пласта (ГРП), вибір ефективних перфораційних систем, запобігання ускладненням в процесі буріння, підбір параметрів бурових розчинів, уточнення петрофізичних параметрів порід-колекторів та основних параметрів розробки покладів і родовищ, уточнення, калібрування даних сейсмічних досліджень (акустичних).
— За рахунок оптимізації режимів розробки родовищ по результатах газогідродинамічних досліджень свердловин та вивченню фазової проникності керну, його кольматації та декольматації можна суттєво підвищити кінцеві коефіцієнти нафтогазоконденсатовилучення, а отже, і значно наростити темп і об’єми власного видобутку вуглеводнів, — резюмував Олег Голуб.
фото_1

фото_2