Голова правління НАК «Надра України» Ярослав Климович: «На сьогодні ми можемо підтвердити позитивний результат по свердловині №17-Ретичинська»

IMG_1932

В актовому залі Державної служби геології та надр України відбулася колегія Держгеонадр. Про основні результати геологорозвідувальних робіт підприємств Національної акціонерної компанії «Надра України» за перше півріччя 2017 року доповідав голова правління Компанії Ярослав Климович.

Керівник «Надра України» розповів, що за 6 місяців 2017 року Компанія отримала фінансування з державного бюджету у сумі 2,765 млн. грн. На 1-ше серпня кошти були освоєні у повному обсязі, а об’єм виконаних геологорозвідувальних робіт збільшився майже вдвічі проти аналогічного періоду минулого року.

Окремо у своєму виступі Ярослав Климович зупинився на результатах роботи на свердловині №17-Ретичинська.

— Не зважаючи на складну фінансову ситуацію, силами Компанії знайдений ресурс, який був інвестований в перспективний об’єкт. Ми вперше отримали продукцію за власні кошти. Хочу також подякувати Держгеонадрам України,  ми разом досягнули цього результату і на сьогодні ми можемо підтвердити позитивний результат. Наголошую, що це кошти, які Компанія заробила самостійно та інвестувала у проект, — підкреслив Ярослав Климович.

Також голова правління «Надра України» поділився планами роботи на друге півріччя 2017 року. Зокрема, він зазначив, що до кінця року планується належним чином підготувати та направити на розгляд науково-технічної ради Держгеонадр України звіти по З об’єктах (1 — нафта і природний газ, 2 — кам’яне вугілля).

Крім того, в другому півріччі 2017 року за власні кошти Національної акціонерної компанії «Надра України» дочірнім підприємством «Західукргеологія» планується провести капітальний ремонт раніше пробуреної пошукової свердловини №1-Ретичинська з метою збільшення власного видобутку газу, якою в 2001 році було, власне, відкрито Ретичинське газове родовище.

В цілому, до кінця поточного року планується виконання геологічного завдання по кожному об’єкту в повному обсязі в межах фактичного фінансування робіт за кошти державного бюджету. З урахуванням отриманого фінансування у липні та серпні залишок до кінця поточного року складає майже 6 мільйонів гривень.