Ярослав Климович: «Якщо вдасться успішно реалізувати проект Олеської УРП, то держава лише виграє»

Foto_1

Сьогодні голова Національної акціонерної компанії «Надра України» Ярослав Климович взяв участь у засіданні Міжвідомчої комісії з організації укладення та виконання угод про розподіл продукції, яке відбулося у Міністерстві енергетики та вугільної промисловості України під головуванням міністра Ігоря Насалика.

Ярослав Климович виступив зі зверненням НАК «Надра України» до Міжвідомчої комісії з проханням розглянути проект додаткової угоди до Угоди про розподіл вуглеводнів, які видобуватимуться у межах ділянки Олеська, для його належного опрацювання та винесення проекту на розгляд Кабінету Міністрів України.

Одне з пріоритетних завдань Компанії — це реалізація державної політики в сфері залучення інвестицій в геологорозвідувальну галузь. Сьогодні спостерігається тенденція до зменшення замовлення на геологорозвідувальні роботи як зі сторони держави, так і зі сторони приватних нафтогазових компаній. Реалізація Олеської Угоди дозволить забезпечувати потреби держави в корисних копалинах завдяки проведенню геологорозвідувальних робіт, а у разі їх успіху Україна зможе збільшити власний видобуток вуглеводнів та наростити мінерально-сировинну базу.

— У випадку вдалої реалізації цього проекту — держава лише виграє. Це буде важливим етапом на шляху до досягнення енергетичної незалежності та економічного зростання України, — сказав Ярослав Климович про Олеську УРП.

Також голова правління «Надра України» поінформував присутніх про ті кроки, які раніше були зроблені в рамках Угоди про розподіл вуглеводнів на Олеській площі. Так, він зазначив, що проект Угоди отримав погодження Івано-Франківської та Львівської обласних рад. Крім того, була проведена еколого-експертна оцінка проекту, яка затверджена Міністерством екології та природних ресурсів України.

За результатами засідання було прийнято рішення про утворення робочої групи Міжвідомчої комісії, яка протягом місяця має опрацювати проект додаткової угоди до Угоди про розподіл вуглеводнів, які видобуватимуться у межах ділянки Олеська, та внести пропозиції на розгляд Міжвідомчої комісії.