Щодо інформації, розміщеної на сайті Міністерства економічного розвитку і торгівлі України

Після опублікування на сайті Міністерства економічного розвитку і торгівлі України “Аудиторських висновків і фінансової звітності державних підприємств за 2016 рік” станом на 20 червня 2017 року та матеріалу прес-служби Мінекономрозвитку від 21 червня 2017 року “Майже половина найбільших державних підприємств України досі не почали незалежний аудиту фінансової звітності за 2016 рік” у Національній акціонерній компанії “Надра України” уважно вивчили оприлюднену інформацію та звернулися до вказаного міністерства з проханням виправити недостовірну інформацію. Нижче приводимо текст листа:

На сайті Міністерства економічного розвитку і торгівлі України було розміщено інформацію про аудиторські висновки і фінансову звітність державних підприємств за 2016 рік станом на 20.06.2017 року, в тому числі, у рядку 27 інформації вказано дані про Публічне акціонерне товариство “Національна акціонерна компанія “Надра України” (далі – Компанія), які не відповідають дійсності.

У стовпчику “Аудит 2016″ вказано “Так”, хоча Компанія не проводила аудит консолідованої фінансової звітності за 2016 рік згідно з Постановою КМУ № 390 від 4 червня 2015 року (далі – Постанова КМУ № 390). Компанія 31.03.2017 року оголошувала на www.prozorro.gov.ua тендер на закупівлю послуг аудиту консолідованої фінансової звітності за 2016 рік, за результатами якого жодної аудиторської фірми, що відповідала б критеріям Постанови КМУ № 390, не знайдено.

Повторний тендер було оголошено 23.05.2017 року, аукціон відбувся 19.06.2017 року, тендерний комітет по сьогодні перевіряє аудиторські фірми на відповідність критеріям Постанови КМУ № 390.

У стовпчику “Компанія, що проводить аудит” вказано ТОВ “Аудиторська фірма “Капітал Гранд”, тоді як ця фірма провела аудит та надала аудиторський висновок для подальшого подання його в Національну комісію з цінних паперів та фондового ринку, що є обов’язковим для Компанії, як емітента цінних паперів, відповідно до Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів, затвердженого рішенням Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 03.12.2013 № 2826, а не Постанови КМУ № 390.

Враховуючи вищезазначене, інформація про проведення аудиту Компанії на виконання Постанови КМУ № 390, яка розміщена на сайті Мінекономрозвитку, є некоректною та не відповідає дійсності, оскільки Компанія не проводила аудиту на виконання Постанови КМУ № 390, а знаходиться в процесі проведення тендеру по вибору аудиторської фірми, яка б відповідала критеріям, затвердженим Постановою КМУ № 390.

На підставі інформації про аудиторські висновки і фінансову звітність державних підприємств за 2016 рік прес-служба Мінекономрозвитку розмістила 21.06.2017 року на сайті статтю “Майже половина найбільших підприємств України досі не почали незалежний аудит фінансової звітності за 2016 рік”, в якій зазначено, що Компанія суттєво порушила регламент, визначений Постановою КМУ № 390. Така інформація не відповідає дійсності. Просимо відкоригувати дану статтю в частині інформації про Компанію.

У зв’язку з викладеним вище, просимо виправити інформацію стосовно Компанії, розміщену на сайті Мінекономрозвитку, тому що інформація, яка не відповідає дійсності, завдає шкоди репутації Компанії.

Інформацію просимо виправити наступним чином:

Державні підприємства Орган управління Вартість активів, млрд. грн. Аудит і фінансова звітність Стандарт фінзвіту Аудит 2016 Компанія, що проводить аудит Чи відповідає Аудиторська компанія критеріям Постанови 390
27 Публічне акціонерне товариство «Національна акціонерна компанія «Надра України» Держгеонадра 1,97 Аудиторський висновок і фінансова звітність МСФЗ Тендер

Міністерство економічного розвитку і торгівлі України відреагувало на наш лист та виключили Національну акціонерну компанію «Надра України» з переліку компаній, що за тендерною процедурою визначили аудиторів із суттєвими порушеннями регламенту, визначеного постановою КМУ №390 “Про деякі питання проведення аудиту суб’єктів господарювання державного сектору економіки” від 4 червня 2015 року.