Зростання видобутку нафти і природного газу – стратегія Національної акціонерної компанії «Надра України»

З такою доповіддю на пленарному засіданні ІV Міжнародного геологічного форуму виступив генеральний директор ДП «Укрнаукагеоцентр» Петро Голуб за дорученням Голови правління Національної акціонерної компанії «Надра України» Ярослава Климовича.

Петро Голуб представив учасникам Геофоруму-2017 аналіз стану об’ємів буріння, річних приростів запасів вуглеводнів та обсягів фінансування геологорозвідувальної галузі в Україні у 1936-2016 роках, а також наголосив на причинах спаду власного видобутку вуглеводнів. Також у своїй доповіді генеральний директор ДП «Укрнаукагеоцентр» обґрунтував пріоритетні напрямки подальшого ведення геологорозвідувальних та видобувних робіт з метою прискореного нарощування власного нафтогазовидобутку.

— Необхідно відродити джерела фінансування геологорозвідувальних робіт за рахунок держбюджету шляхом формування спецфонду або 1-5% від рентних платежів за видобуток вуглеводнів та залучити спеціалізовані геологічні підприємства і компанії, які володіють досвідом, кваліфікованими кадрами, накопиченим безцінним фактичним та фондовим матеріалом, — зауважив Петро Сергійович.

Крім того, учасникам форуму він запропонував створити на постійній основі ініціативну групу з геологів, виробничників та науковців для формування загальної стратегії розвитку галузі та розробки перспективних планів ведення геологорозвідувальних робіт.

З доповіддю «Інноваційні дослідження колекторських та геомеханічних властивостей керну» виступив головний інженер ДП «Укрнаукагеоцентр» Олег Голуб.

Він представив аналіз щодо повноти вилучення вуглеводнів із земних надр, зокрема, зосередив увагу учасників Геофоруму-2017 на значно нижчих коефіцієнтах вилучення нафти і конденсату, що отримуються українськими надрокористувачами, ніж в іноземних компаніях у подібних геологічних умовах.

Олег Голуб ознайомив присутніх із конструкцією та можливостями установки з дослідження вуглеводневих систем у пластових умовах; установки з дослідження керну в пластових умовах – для вивчення процесів кольматації продуктивних пластів та інтенсифікації притоку вуглеводнів; установки з дослідження керну з метою підготовки проектних даних для проектування гідравлічного розриву пласта.

фото__1

Петро Голуб за дорученням Голови правління Національної акціонерної компанії «Надра України» Ярослава Климовича озвучив бачення Компанії у доповіді «Зростання видобутку нафти і природного газу – стратегія Національної акціонерної компанії «Надра України»

фото_2

Головний інженер ДП «Укрнаукагеоцентр» Олег Голуб розповів учасникам Геофоруму-2017 про «Інноваційні дослідження колекторських та геомеханічних властивостей керну»

фото_3

Делегація Національної акціонерної компанії «Надра України» та ДП «Укрнаукагеоцентр» на ІV Міжнародному геологічному форумі. Зліва на право: Олег Леонтьєв, Володимир Лукаш, Микола Кривонос, Петро Голуб, Валерій Солодкий, Олег Голуб.