ДП «Західукргеологія» планує пробурити нову свердловину

Дочірнє підприємство Національної акціонерної компанії «Надра України» «Західукргеологія» планує пробурити пошукову свердловину №17-Ретичинська. Розвідувальні роботи проведуть у Яворівському районі на Львівщині в окремому структурному блоці Ретичинського газового родовища.

— Головне завдання, яке стоїть перед нами — пошук покладів газу у верхньо- і нижньодашавських відкладах нижнього сармату та оцінка їх промислового значення, — розповів директор ДП НАК «Надра України» «Західукргеологія» Дмитро Штикало. — За результатами буріння ми очікуємо збільшення власного видобуткувугдеводнів.

Про доцільність буріння пошукової свердловини №17-Ретичинська рішення було прийнято у вересні минулого року на геолого-геофізичній нараді ДП НАК «Надра України» «Західукргеологія», яка відбулася за участі представників Національної акціонерної компанії «Надра України», «Західукргеологія», ДП «Укргеофізика» та науковців. За результатами наради ухвалили рішення щодо будівництва пошукової свердловини з проектною глибиною понад 1,5 тисячі метрів з метою збільшення видобутку газу.

— №17-Ретичинська з початку і до кінця буде пробурена за власні кошти Компанії. Завдяки їй, ми очікуємо отримати можливість збільшення видобутку вуглеводнів, а також вона дасть імпульс для проведення геологорозвідувальних робіт на інших родовищах, — розповідає Голова правління Національної акціонерної компанії «Надра України» Ярослав Климович.  — З 31 березня цього року ми почали монтаж бурової установки і до 8 травня плануємо закінчити підготовчі роботи та приступити до буріння свердловини.

Прикметно, що у 2017 році «Західукргеологія» відзначає славний ювілей — 60-річчя з дня створення. Підприємство за шість десятиліть власної історії набуло великого досвіду розвідки родовищ газу, нафти, рудної і нерудної сировини для різних галузей промисловості, геолого-екологічні дослідження на територіях Львівської, Івано-Франківської, Чернівецької та Тернопільської областей. ДП «Західукргеологія» володіє банком унікальної геологічної інформації і сучасною технологією її обробки.

Українська геологія в наступному році відзначатиме 100-річний ювілей. І нам хотілося б до такої знаменної події у 2018 році подати перший звіт про видобутий газ із свердловини№17-Ретичинська до Державної служби геології та надр України.